Десетте най-големи морални престъпления на ООН през 2017

10. Oтреченият Венесуелски глад: В края на 2017 година се състоя първата визита на ООН в боливарската социалистическа държава. Независимият и подкрепен от Куба експерт по правата на човека Алфред де Зайас публикува пропагандни снимки, отричащи предизвикания от режима на Мадуро масов глад в страната.

Истината е, че болниците на Венесуела са пълни с гладуващи деца. След като „Ю Ен Уоч“ изобличи долната лъжа представителя на ООН бе принуден да си изтрие публикацията в блога и туитъра си.

 

 

 

 

9.  Лисиците Пазят Кокошките: ООН избра Катар (известни с робски труд), Пакистан (известни със смъртната си присъда за християнско „богохулство“), Демократична република Конго (известни с употребата на масово изнасилване като метод за водене на война), Афганистан (известни с насилието над жени), Ангола (известни за корупцията и репресивните мерки на режима) като членове на съставения от 47 държави съвет на ООН по правата на човека. Тригодишните им мандати започват през януари 2018 година. Венесуела, Саудитска Арабия, Китай, Куба са някои от вече действащите спорни членове.

Ю Ен Уоч поведе протест с обстоен доклад и кампания в социалните мрежи, отразени от редица международни издания.

 

 

 

 


8.  
Робърт Мугабе е избран за посланик на добра вола: През октомври 2017 година Световната здравна организация на ООН избра диктатора на Зимбабве Робърт Мугабе за посланик на добрата воля.

Протестите от страна на Ю Ен Уоч предизвикаха световно недоволство, изразено в редица медийни репортажи от Си Ен Ен, Уошингтън Поуст, Нюзуийк и 140 други новинарски агенции. Впоследствие държави, финансиращи ООН, начело със САЩ, Великобритания и Канада осъдиха решението и то бе преустановено. Месец по-късно Мугабе бе свален от власт, но не благодарение на ООН, които целяха да го легитимират.

 

 

 

7.  Путин бе обявен за жертва: Експертът от ООН и бивш алжирски дипломат Идрис Джазаири (горе) публикува доклад, в който изненадващо твърди в заключението си, че човешките права на Русия са били нарушени от наложените принудителни мерки на ЕС и САЩ.

Представител на Ю Ен Уоч все думата в заседание на Съвета по правата на човека и строго осъди факта, че офисът на Джазаири съвсем наскоро е приел петдесет хиляди долара от Русия. Джазаири остро критикува обвиненията и отрече, че има каквото и да е влияние. Историята бе отразена от Индипендънт, Радио Свободна Европа и други.

 

 

 

6.  ООН наказва служител, подал сигнал, за да спре предаването на имена на китайски дисиденти:

Офисът по правата на човека предприе мерки срещу служителката си Ема Райли след като тя се е опитала да предотврати предаването на информация за китайски дисиденти, заявили участие в следващата сесия на Съвета на ООН по правата на човека на китайското правителство. Независим наблюдател също така призова принц Зейд ал-Хюсеин (по-горе), шеф на съвета на ООН по правата на човека, да бъде спрян и разследван за предполагаемото му малтретиране на лица подали сигнали, като Андерс Компас, който се опита да спре миротворци, изнасилващи деца в Централноафриканската република, и Миранда Браун, която разкри прехвърлянето от ООН на нелицензирани пратки на американски компютри и защитни стени в Северна Корея.

 

 

 

 

5.  Възнаграждание за диктаторска Сирия: ООН избра сирийския геноциден режим за висш пост в комитет по деколонизация, имащ за цел да предпазва хора от „подчинение, потисничество и експлоатация“. Този подарък за пропагандната машина на режима на Асад бе оползотворен веднага след това.

 

 

 

 

4.  Агент на Кадафи получава почести:

През месец март Съвета на ООН по правата на човека започна своята сесия с повишение за своя член-съветник Жан Зиглер лауреат и съосновател на „Международната награда за човешки права Кадафи“. Две седмици по-късно Ерик Тистъне, високопоставен представител на Върховния комисарна ООН по правата на човека се присъедини към панел и предложи сериозна доза похвала за Зиглер, определяйки го като„велик интелектуалец”.Ю Ен Уоч протестира в подробно писмо, в което детайлно изложи недостойното сътручниество между Зиглер и различни убийствени режими.

Изпълнителният директор Хилел Нойер взе думата в Съвета, за да се противопостави на Зиглер: “Имам въпрос за член на панела, който през 1989 г. съосновава Международната награда за човешки права “Кадафи“ и който през септември 2002 година се завръща в Триполи, за да спечели тази награда.

“Като се има предвид, че Съветът на ООН в крайна сметка промени политиката си спрямо режима на Кадафи и санкционира Либия през 2011 г. заради грубите и системни злоупотреби, съжалявате ли за вашите действия? Швейцарските медии съобщават, че наградата е била на стойност 100 000 швейцарски франка. Бихте ли обмислили връщането на тези средства на либийския народ?”

3. Провеждаш чистка на преподаватели – получаваш място в Управителния съвет на ЮНЕСКО:

През ноември агенцията на ООН за образование, наука и култура избра Турция като член на изпълнителния й съвет – едва една година след като президентът Ероган уволни по политически причини 100 000 учители, университетски декани, академици, съдии и други длъжностни лица. Еродоган по време на своето управлание преследва героични журналисти като Кан Дундар и Явуз Байдар, но сега ще отговаря за измерването на свобода на словото от своята позиция в ООН. Ю Ен Уоч съобщи, че турската пропагандна машина бързо е отпразнувала победата.

 

 

 

 

2. Сбирка на позорни апологети:

През септември Съветът на ООН по правата на човека съумя да събере най-отвратителния панел от гости в своята 70-годишна история, легитимиран от присъствието и речта на бивш висш служител на Human Rights Watch. Темата на дискусията бе “едностранни ограничителни мерки”, т.е. защо западните санкции срещу потиснически режими като Русия, Судан или Венецуела са предполагаемо незаконни.

От ляво на дясно: Жан Зиглер, съветник на Съвета на ООН по правата на човека, който основа и спечели наградата “Кадафи” се възползва от възможността открито да подкрепи режима на Мадуро и да атакува политическите затворници на Венесуела; Идрис Джазари, експерт от САЩ, който като алжирски дипломат представляваше най-големия враг на легитимните експерти по правата на човека в САЩ; Пеги Хикс, представител на Върховния комисар Зейд ал-Хюсеин и бивш представител на организацията Хюман Райтс Уоч позорно мълчеше, докато Зиглернепрекъснат хвалеше социалистическа Венецуела; Жорже Валеро, посланик на репресивния режим на Мадур бе официален модератор на групата; Алена Духан, академик от Беларус с неприкрити симпатии ​​за Русия, чиято докторска степен изследва принципа на “ненамеса” в “вътрешните работи” на страните; и Алфред дьо Заяс, експерт на Съвета на ООН по правата на човека, чиято ревизионистка история от Втората световна война го превърна в герой за отричащите Холокоста активисти и историци.

От всички, които взеха думата, само Ю Ен Уоч критикува тази подигравка с идеята за човешки права.

 

 

 

1.  Саудитска Арабия е избрана за член на Комисията на ООН за правата на жените:

През април съставеният от 54 държави-членки Икономически и социален съвет на ООН даде място на Саудитска Арабия в Комисията на ООН за правата на женит, въпреки безбройните документирани случаи на ужасяващо отношение спрямо жени в страната. Докладът на Ю Ен Уоч предизвика медиен фурор и бе цитиран в Си Ен Ен, Нюзуийк, водещи издания във Франция, Англия, Германия, Испания, Италия и дори в Тийн Воуг.

Когато Ю Ен Уоч също разкри, че най-малко пет държави от Европейския съюз са гласували за саудитите, в Белгия избухна огромен скандал. Премиерът бе принуден да признае неморалния си вот и се извини. Сътресението достигна и парламентите и медиите на Ирландия, Норвегия и Швеция.

 

Източник: UN Watch

Споделете:
Консерваторъ
Консерваторъ